Boşanma davasında çocukla iletişim detayları

Çiftin altı yaşındaki çocukları D.Y.’nin velayetinin de anne A.Y.’de kalması kararlaştırıldı. Kararda çocuğun özel günlerden, eğitim hayatındaki gelişmelere kadar anne ve babasıyla nasıl ilişki kuracağı maddeler halinde yazıldı. Çocukla ilgili kararlar şöyle:

– Çocuk son hanesi tek rakam olan yıllarda doğum gününü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ve yılbaşını babasıyla kutlayacak.

– Anne, çocuğunun sağlığı, eğitimiyle ilgili konularda babasını yazılı olarak bilgilendirecek, okul toplantıları ve gösterilerine babanın da katılabilmesi için bilgi verecek.

– Çocuk hangi tarafta olursa olsun diğeri, her gün saat 16.00-19.00 saatleri arasında çocuğuyla iletişim kurabilecek.

‘Çocuk için koruyucu emsal ve adil karar’

A.Y.’nin avukatı Senem Yılmazel, ebeveynlerin çocuğun velayetinin annede kalması yönünde anlaştığını belirterek, “Ofise geldiklerinde protokolü biz detaylandırdık. Babayla çocuk arasında sağlıklı ve güçlü bir bağ kurulması için protokole bazı maddeler ekledik. Hakim tarafından da bazı eklemeler yapıldı. Böylece emsal, çocuk için oldukça koruyucu ve adil bir karar tesis edilmiş oldu” diye konuştu. – UMUTCAN ÖREN, ALİ EREN İĞDE Ankara DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x